M. Picaut – ekskluzywne, naturalne kosmetyki Anti Age ze Szwecji

Kosmetyka Naturalna Gdańśk

  Produkty M. Picaut to szwedzkie, ekskluzywne kosmetyki naturalne. Jest to seria Anti- Age do pielęgnacji twarzy. Wszystkie składniki pochodzą z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Cała produkcja odbywa się w Szwecji.

M.Picaut to nowa marka, która weszła na rynek szwedzki w 2010 r., w tym również roku otrzymała nagrodę w kategorii Tara Beauty 40+ Awards jako najlepszy produkt roku zostawiając w tyle inne topowe marki. Gazety szwedzkie piszą o tych produktach z wielkim uznaniem.

Co wyróżnia kosmetyki M.Picaut?

Przede wszystkim nie zawierają one parabenów, olei mineralnych, silikonów, siarczanów i sztucznych barwników. Produkowane są z naturalnych składników, które mają udokumentowany, widoczny efekt Anti Age. Głównym składnikiem produktów tej serii jest olej z rokitnika zwyczajnego stosowany w medycynie chińskiej od 800 lat. Zawiera on dużą ilość beta-karotenu oraz odżywiających kwasów tłuszczowych Omega 3, 6, 7 i 9, przyśpiesza regenerację skóry, działa przeciwzapalnie i ochronnie dzięki przeciwutleniaczom.

Składniki te, w większości oleje roślinne, w połączeniu z peptydami dają widoczne pomniejszenie zmarszczek o 45 % już po dwóch miesiącach stosowania.

Autorką serii jest Mette Picout, która sygnuje je swoim nazwiskiem. To szwedzka modelka, pracowała w Tokio, Skandynawii, Paryżu, Madrycie, Hamburgu, Atenach, Mediolanie, Londynie, USA, Hong Kongu i Australii.  Mette studiowała także tradycyjną medycynę chińską i akupunkturę.

Tworząc kosmetyki oparła się na filozofii, o której opowiada: „Natura dostarcza większość tego, co jest nam potrzebne, dlatego jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji skóry wierzę w filozofię ”mniej znaczy więcej“.  Produkty stworzone są w taki sposób, by pomóc skórze w jej naturalnych funkcjach. Wybór masła kakaowego zamiast syntetycznych składników jest dla mnie zupełnie oczywisty. Łącząc naturalne składniki z aktywnymi peptydami osiągnęłam fascynujące efekty połączenia tego, co najlepsze z natury z tym, co jako najbardziej skuteczne potwierdza nauka.”